• Новак
Moen 8279SMF12 М-DURA Комерцијални Две-Рачка Бар/Провизии Тапа 1.2 gpm (4.5 L/min), Хром

Moen 8279SMF12 М-DURA Комерцијални Две-Рачка Бар/Провизии Тапа 1.2 gpm (4.5 L/min), Хром

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Замена на Комерцијална услуга за полнење.Автентични Moen замена дел.Дизајниран за кавга-бесплатно инсталација.Идеален за поправка проблематична молк тела, без потреба да ги замениме.Поддржани од страна на Moen е Една Година Ограничена Гаранција.Замена на Комерцијална услуга за полнење.СОВЕТИ ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА СТАРИ ТАПА : Секогаш се претвори вода за пиење ИСКЛУЧЕН пред отстранување на постојните славина или демонтирање на вентил.Отворена славина рачка за ублажување на вода под притисок и да се осигура дека заврши вода shut-оф е постигнато.Се ГРИЖИ ИНСТРУКЦИИТЕ Да се зачува завршница на металните делови на вашиот Moen тапа, се применуваат не абразивни восок, како што се автомобил восок.Никакви средства за чистење треба да биде печете надвор веднаш.Блага абразиви се прифатливи на Платина и Life Shine® завршува.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста