• Новак
Целосна Покрие Течни Concealer, Сигурен Водоотпорен Мат Concealer, Шминка Фондацијата Прикривање Крем, Лицето Blemish Concealer за Темните Кругови, Акни, Дамки, Црвенило #Природни 0.1

Целосна Покрие Течни Concealer, Сигурен Водоотпорен Мат Concealer, Шминка Фондацијата Прикривање Крем, Лицето Blemish Concealer

Оценка на стоката:
DEN 119.76

Достапност
Производот е достапен

【Про Целосна Покриеност Течни Concealer】беспрекорна мат ефект што трае 24 часа може да се користи за целосна лице или делумно прикривање.Овој мулти-цел формула не само што може да ги покрие несовршености, но, исто така, може да се користи за контура или точка за нагласување. 【Долготраен и Издржлив】На водоотпорен, пот-доказ мат течни фондацијата може да трае во текот на целиот ден без грутки или кожата.Решена да одржи совршена и чистење на шминка. 【Нелеплива Формула】Оваа concealer покрива кожата дефекти уредно дури и во многу мали количини и ја чува кожата мазна за долго време.Тоа им помага да се скрие темни кругови, флеки, црвенило, и лузни од акни, ефикасно. 【Хигиенски и Лесен Дизајн】иглата цевка пакување дизајн на оваа concealer помага да се задржи внатре ставете чисти и навлажнувачки.Тоа, исто така, може да и контрола и зачувување на дозата. 【Погоден за Повеќето Типови на Кожа】 Оваа природна сенка concealer е погоден за повеќето кожата на ѕвонење, и е корисна за прилагодува тонот на кожата нерамна.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста