• Новак
WhiteCoat Clipboard - Црна - Аптека Издание

WhiteCoat Clipboard - Црна - Аптека Издание

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Полна големина виткање аптека таблата со исечоци.Лесна алуминиумска конструкција.HIPAA во согласност дизајн да се одржи чувствителни пациентот документи.Одлично за фармација студентите, фармацевти или било кој лекар.Прав обложени заврши за долготрајна издржливост.Полна големина аптека џеб клипбордот од White Coat Clipboards.Уникатен дизајн им овозможува на таблата со исечоци да се свитка на половина за складирање во вашиот џеб.Направен од лесен алуминиум со способноста да носат 15 парчиња хартија без браздата, а во исто време обезбедување на сите медицински информации внатре.Носат екстра историја и физикалниот преглед форми, САПУН белешки или напредок забелешка страници без да се грижите за губење на вашите податоци.Клипбордот, исто така, функционира како брз медицински референтен водич со детална ден-за-ден информации.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста