• Новак
Kuriyama Kuri Тец K7000 Серија на Анти-Ста Експлозија Цевки, 120 psi, 200' Должина x 3/4 ID, Црна

Kuriyama Kuri Тец K7000 Серија на Анти-Ста Експлозија Цевки, 120 psi, 200' Должина x 3/4 ID, Црна

Оценка на стоката:
DEN 1226.40

Достапност
Производот е достапен

Спроводливост ефикасно граници start-up на статички електрицитет.Обезбедува патот за негово безбедно дисипација на земјата.Крвари исклучување статични трошоци изградена во текот на пневматски вчитување на амониум нитрат/мазут смеси.Доволно отпор чувари експлозија коло против скитници електрични струи.Отпорност на абење мазна внатрешните и надворешните површини, во комбинација со тешки материјал формулација, да обезбеди добра отпорност на абење.Kuri Тец анти-ста експлозија цевки.Само гаснење карактеристики, одлична флексибилност доволно флексибилни за да се справат лесно, но цврсти доволно да се постигне нагоре во јаки на steeply-склони дупки, може лесно да се идентификува ко-екструдиран континуирано портокалова лента прави цевки видливи во подземни осветлување, врежана брендирање обезбедува траен идентификација, пакувани за леснотија на ракување и превозот.Апликации : најголемиот Дел истовар на амониум нитрат/мазут експлозија агенти во мал дијаметар дупки, Успешно се користи за години со Orica е експлозијата дупка полначи, средно товарачи и Penberthy Anoloader, Рударски и градежни сајт на експлозија.Работен притисок : 120 psi.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста