• Новак
Judee Мал Јајце Пакет: Цело Јајце во Прав 11 оз, Сушени белка од Јајце Протеини 8 мл, Пржени Јајца Микс 11 оз

Judee Мал Јајце Пакет: Цело Јајце во Прав 11 оз, Сушени белка од Јајце Протеини 8 мл, Пржени Јајца Микс 11 оз

Оценка на стоката:
DEN 791.76

Достапност
Производот е достапен

Одлично за на пат патуваат потреби, пешачење, кампување & отворено готвење.Направен од Вистински Јајца, Не ГМО, Пастеризирано, Хумано Произведени од UEP заверена јајце земјоделците во САД.Одличен извор на витамини и протеини.Се користи за печење, готвење, и пржење.Спакуван во stand-up фолија наредени торбичка, запечатени со кислород апсорбер за свежина и подолг рок на траење.Уживајте во прекрасниот вкус на свежи јајца во секое време сакате!Нашите дехидрирани Целата Јајца се направени од дехидрирани спреј сушени целата јајца и вклучуваат и жолчките и yolks.Со голем број на кулинарски користи, овој сушен целото јајце производ може да се користи на било кое место јајца се - едноставно додадете вода за да се ре-хидрат.Нашите 11 оз standup торба содржи 24 порции.Овие сушени прав жолчките не треба да се ладилник, така ќе заштедите на време, пари и полица простор.Ако сте во потрага за начини за намалување на мастите и холестерол во целото јајце рецепти, дехидрирани жолчките се направи една здрава замена.Тие се полни со протеини и железо, како и да биде многу ниско ниво на масти, холестерол и јагленохидратите.Дали сте за печење, готвење или градење вашата храна за складирање, да ги задржи пакет на овие жолчките корисна и да се создаде некои опции за здрав за вашите оброци.Направи вкусна бранч за толпата.Нашите Пржени Јајца Микс може да се користи за да се направи јајце обвива, omelets, frittatas.Исто така, може да се користи за да се пече quiche, тесто француски тост, или како јајце се мијат во печење или пржење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста