• Новак
24 Парчиња Гел Пети Сепаратори,Пети Изолација Без Јамка за Bunions и Corns, да се Исправи Преклопување на Прсти, Bunion Болка за Мажи Жени 12 Парови, Медиум

24 Парчиња Гел Пети Сепаратори,Пети Изолација Без Јамка за Bunions и Corns, да се Исправи Преклопување на Прсти, Bunion

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Перат и еднократно : гелот пети одделувачите што се направени од мека гума, кои може да се водат и слајд добро, и тие се исто така обновливи и прилагодливи за да се олесни вашиот повеќе го користите, кои ви даваат удобно користење искуство.Се избегне триење помеѓу 2 прсти : мека пети одделувачите што може да се одвојат првиот и вториот прсти многу добро, точно растојанието помеѓу два прсти, да се избегне триење предизвикани од натуткани, ефикасно олеснување на bunions болка и промовирање на правилна усогласување на прсти.Подобро искуство ефект : овие гел bunion пети spreaders се погодни за мажите и жените, нејзината внимателен дизајн ќе се вклопи во вашиот пети удобно; По пуштањето на чорапи, таму ќе биде подобро искуство, чевлите може да се носи во и надвор и засилувач не ќе биде лесно да се лизгаше.Практична за користење : на пети сепаратори помогне да се намали болката предизвикана од усогласување проблеми, што нема да влијае на одење и активности во текот на денот, со што се предизвикува никакво влијание во секојдневниот живот; пети сепаратор обезбедува мека перница за вашите нозе и мека шина за погодени пети, кои можат ефикасно да се ублажат болката.Ќе добиете : ќе добиете 12 парови на обновливи гел пети сепаратори во бела боја, кој одговара на вас нозе и нема да биде лесно да се забележи и предизвикува срам; И, исто така, може да помогне во олеснување на болка, заштита на прсти од иритација, и олеснување на плускавци и corns меѓу прсти, количината е доволна за да можете да ја користите и да го замени.Широка примена : : toe сепаратор може да се носи со повеќето типови на чевли, како што се отвори потскокнуваше, висока пета, спортски чевли и повеќе, и можете да го носат нив додека пешачите, шопинг, стои подолго време, се удобно и практично.Внимателен подарок : Овие болка нога одделувачите што се убав подарок за вашите пријатели и семејството, кои го поддржуваат вас да ги носи ден и ноќ за да ги задржи вашите прсти директно и на леснотија, да се ублажат напнатоста во мускулите и подобрување на нога рамнотежа, особено кога ќе се танцување, работи, се прави внатрешна или надворешна спорт.Карактеристики : Материјал : мека rubber Color : white Size : како што е прикажано во pictures Package вклучува : 12 Парови на гел пети separators Warm известувања : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои малку разлика поради различни прикази.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста