• Новак
М Нега на Кожата на Мажите Кофеин Бричење Крем за Чувствителна Кожа, Спречување на Жилет Горат и Иритација

М Нега на Кожата на Мажите Кофеин Бричење Крем за Чувствителна Кожа, Спречување на Жилет Горат и Иритација

Оценка на стоката:
DEN 1344.00

Достапност
Производот е достапен

БРИЧЕЊЕ КРЕМ : Помага да се укине лицето влакната за неспокојот бричат и спречување на жилет горат и иритација.ЕФЕКТИВНИ СОСТОЈКИ : Антиоксиданс кофеинот го намалува црвенилото и emollient шеј путер хидрира за сите-ден на здрава кожа.БЕЗБЕДНА ЗА СИТЕ ТИПОВИ на КОЖА : без Суровост, дерматолог и алергија тестирани - формулирани, без мириси, parabens и сулфати.ЛЕСНА АПЛИКАЦИЈА : Едноставно ставете мала количина на бричење крем за чиста, влажна кожа.Масажа темелно врз избричат област и искуство зацврсна бричење!.НАМАЛУВАЊЕ на ЦРВЕНИЛО : Кофеинот е vasoconstrictor, па тоа го намалува црвенилото и го смирува иритација во пост-избричи кожата.Искуство мазна отсекува со М Нега на Кожата Кофеин Бричење Крем .Кофеин, а vasoconstrictor, работи за да го намалите црвенилото и смирување било иритација во пост-избричат кожата.Богата со антиоксиданси и шеј путер, оваа формула им помага да се отстрани влакната од лицето за неспокојот бричат и го спречува жилет изгори .За да го користите, едноставно нанесете мала количина на чиста, влажна кожа.Масажа темелно врз избричат област и искуство зацврсна бричење!М Нега на Кожата производи за мажи се произведени без суровост, дерматолог тестирани, и формулирани, без мириси, parabens и сулфати.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста