• Новак
Hoosier Кабинет Latch Антички Hoosier Latch Левата Рака Кабинет Latch Мебел Latch Продавачот Boone Nappanee McDougal Кабинет Latch Полиран Никел Брод Latch

Hoosier Кабинет Latch Антички Hoosier Latch Левата Рака Кабинет Latch Мебел Latch Продавачот Boone Nappanee McDougal Кабинет

Оценка на стоката:
DEN 430.80

Достапност
Производот е достапен

Солидна Месинг База, Полиран Никел Заврши.За Лево-Страна На Вратата.Доаѓа со 2 Фаќа, 1 - Рамна; 1 - 3/8" Форумот.Не-Корозивен.Димензии : Latch : 2-1/4" Висок X 1-1/8" Широк.Фати : Фати : 1 1/2" Висок X 5/16".Оваа автентични репродукција, Hoosier Кабинет Левата Рака Прстен latch е одличен избор за нови кабинети, или како замена за носење или оштетени парче.Оваа Latch беше популарен на античкиот Продавачи, Boone, Вилсон и Napanee пекарски кабинети.Направени од цврст месинг база со Полиран Никел Заврши.Оваа група доаѓа во комплет со една рамна фати и еден 3/8" офсет фати.Доаѓа со (4) 5/8", дувачкиот база, Полиран Никел дупчиња овална глава дрвени завртки.- Димензии : Latch : 2-1/4" Висок X 1-1/8" Широк.Проекција : 7/16"; Фати : 1 1/2" Висок X 5/16" Широк.Проекција : 7/16" (Рамна) 11/16" (Форумот).- Ова е за Левата Рака Врата, 2 Фаќа предвидени во зависност ако треба рамна планината или 3/8" офсет планината.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста