• Новак
Mezonn Итни Вреќа за Спиење & Шатор Засолниште Опстанок Bivy Вреќа Употреба, како Итен случај Ќебе Лесни Опстанок Опрема за Надворешна Пешачење Кампување се Задржи Топл?

Mezonn Итни Вреќа за Спиење & Шатор Засолниште Опстанок Bivy Вреќа Употреба, како Итен случај Ќебе Лесни Опстанок Опрема

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

2-ВО-1 ОПСТАНОК АЛАТКА за ПОЛНЕЊЕ : 2 Пакет итни спиење кеси со димензии ( 37 * 80.7 инчи ). 1 Пакет итни живот шатор изолациони mylar кеси обезбеди компактен итни заштита во сите временски услови од страна одраз назад и задржување на 90% на опстанок на жртвата на телесната температура.УЛТРА ЛЕСЕН КОМПАКТЕН : термички вреќа за спиење се чува во еден мал 3.9*5.1-инчен торба и тежи само 4.2 унци.Нека го повтори користење во кое било време, ќе можат да носат и може да се чуваат и во секое место, чувајте ги во вашиот автомобил, ранец, и итни прва помош случај, итн.Тоа може да биде лесно да се пронајде кога имате итен вреќа за спиење,и Mezonn итни случаи отпорни на топлина Mylar торба е совршен за сите итни случаи.ОСТАНЕ ТОПОЛ ТЕКОТ на 24 ЧАСА : Направена од ултра-лесни ЈП материјал која се одразува 90% од вашето тело топлина да ви рефлективен и неговата портокалова боја го прави лесен за спасувачите да го најдат(И неговата зелена боја не е лесно да се види), што го прави основна алатка за опстанок, Погодна за отворен кампување и лов, итен засолниште или автомобил итни комплет.НЕВЕРОЈАТНО ИЗДРЖЛИВИ : тежината на овој вреќа за спиење и ултра-тенки, дебелината на 28 UM направи изненадувачки силна.Материјалот обезбедува солза-отпорни, windproof и водоотпорен вреќа за спиење.Покрај тоа, ова итни bivvy торба има засилен лента чини дека се создаде времето-отпорни бариера помеѓу вас и студено.ГОЛЕМА ГОЛЕМИНА : 37 * 80.7 инчи е доволно за да се заврши на возрасни, исто така може да го користите како итен ќебе за две возрасни лица во итни случаи.Исто така, може да вршат и други функции, како што се итни ќебиња, тенди, итен вреќи за спиење, патосници, спасување или катастрофа beacons, ponchos, тенди или sunshades.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста