• Новак
HUI ЏИН ПРОДАВНИЦА Коска Црно Бело Работна Капа со Копче и Sweatband Прилагодливи Bouffant Капи за Жени Мажи

HUI ЏИН ПРОДАВНИЦА Коска Црно Бело Работна Капа со Копче и Sweatband Прилагодливи Bouffant Капи за Жени Мажи

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Вратоврска затворање.Материјал : Направен од дише полиестер и памук пот крпа, меки и удобни, перат, не е лесно да исчезнат, погоден за сите-ден се носат.Пригоден Копчиња : шапка има копчиња на двете страни дизајниран да се направи полесно за вас да го поправи бендот на неа, која може ефикасно да се заштити вашите уши и да се намали болката предизвикана од носењето на маска за долго време.Sweatband Дизајн : капа е вграден во sweatband на внатрешната страна на челото, кои можат брзо и лесно да се апсорбираат потта од челото, одржување на челото сува и спречување на пот од вливаат во очите за да се избегне влијанието врз работата.Прилагодливи Дизајн : Унисекс во големина, оваа шапка има прилагодливи еластична и ремени на задната страна за да се приспособат на мажите и жените со различни главата облици и типови коса со прилагодување на еластичност.Широко Примена : : прилагодливи работа капа со копче и пот крпа може да се користи во рестораните, фабрики, козметички салони, пет центри, домашна заштита, итн.Тоа е идеален подарок за пријатели, соседи, членовите на семејството, итн.Информации за производот Стил : унисекс работа капа Материјал : полиестер, памук, Големина : капа горниот дијаметар 7in/18cm Пакетот вклучува : 2 × работа капи Карактеристики : дише, трајни, удобни, меки и пот-абсорбента Перење инструкции : рака мие или машина за миење на собна температура, може да се суши, не кајгана Практични Копчето и Sweatband Дизајн : нашата bouffant капи дизајниран со копчиња на двете главата на страна и вграден во sweatband низ пред крајот, може ефикасно се апсорбираат потта од вашиот челото, чувајте ги вашите остане свеж и сув, избегне влијанието врз вашата работа, ви овозможи да носат тоа за долго време, се ' уште се удобно.Прилагодливи и Лесно да се Носат : ја прилагодува работната капи со копчиња се меки и дише, пријателски за вашата кожа и лесно да се стави на и полетување, со што удобно носење искуство, тие се мие и не исчезнат или лесно да се деформира, погодни за долготрајна употреба.Широк Апликации : вратоврската назад капи се погодни за двете жени и мажи, може да помогне да се поправи фризури и да ја задржите вашата коса чиста и сува, кој може да биде широко се применува како убавина спа капи, готвач капи, работни капи, чистење капи и повеќе, носи многу погодности за секојдневниот живот Известување : * вистинската боја може да се разликува малку од онлајн сликата поради монитор во боја settings. * Ве молиме овозможи мало мерење на отстапување за податоци.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста