• Новак
Vvsialeek L16D2P31 Замена на Батеријата Компатибилен со Леново Табот 4 10.1 ТБ-X304F ТБ-X304L со Алатки

Vvsialeek L16D2P31 Замена на Батеријата Компатибилен со Леново Табот 4 10.1 ТБ-X304F ТБ-X304L со Алатки

Оценка на стоката:
DEN 2277.60

Достапност
Производот е достапен

Оваа батерија е специјално дизајниран за Леново Табот 4 10.1 ТБ-X304 F ТБ-X304 L, тоа може да го замени вашиот стар батеријата, Технолошки вештини може да се применат при замена на батеријата.Батеријата доаѓа со висок квалитет на поправка на алатки и 3 M лепливи ленти, нема инструкции за инсталација, професионална техничар се препорачува ако не знаете како да го замени со себе.Ако производот што сте го добиле се скршени, што се урна или dented, ве молиме да не го инсталирате во вашиот телефон, таблет или вашиот лаптоп, контактирајте со нас прво и ние ќе ви помогнат да се реши проблемот веднаш.Инсталација на видеа може да се најде на интернет како You Tube.Објектот Спецификации : Број на Модел : L16 D2 P31 Capacity : 7000m Ah Voltage : 3.85 VCompatibility : за Леново Табот 4 10.1 ТБ-X304 F ТБ-X304 LPackaging : 1 x батеријата 1 x toolkit Tips за инсталација : 1. Замена на батеријата или на екран панел може да бара некои технолошки вештини, можеби ќе треба да платите некои надоместоци за техничар помош.2. Точките на врзување на батеријата и екран панел е многу кревка, да бидат повеќе внимателни при замена на тоа, осигурајте се дека твоите раце се исуши кога инсталирате на батеријата или на екранот.3. Проверете дали батеријата или екран работи и од страна на поврзување на кабел пред да го соберете вашиот телефон.4. Не фрлаат надвор од пакување кутија, го чува најмалку 30 дена, ако имаш било какви прашања или проблеми, така што тоа ќе биде поудобно за нас за да ви помогнат.Контакт us Send ни порака на секогаш кога имате прашања или да добие какви било прашања поврзани со нашите производи, нашата служба за корисници тим ќе ви одговориме во 24hrs, трпението е високо ценет.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста