• Новак
1.25 2x Т Адаптер/Barlow Леќа Двојки Зголемување со M42 Тема за Стандардот Телескоп Окуларот Астрономијата

1.25 2x Т Адаптер/Barlow Леќа Двојки Зголемување со M42 Тема за Стандардот Телескоп Окуларот Астрономијата

Оценка на стоката:
DEN 504.00

Достапност
Производот е достапен

Универзалната Barlow здрав за долгорочна употреба 2 елемент една група оптичко стакло : Висок квалитет на набљудување без воведување на дополнителни хроматска aberration Specification : Дијаметар : 1.25"/31.7 mm : Зголемување фактор : 2x : Леќа материјал : чиста оптичко стакло леќа : Призмата слој : multilayer HD широкопојасен зелена филм : Ракав материјал : metal Thread интерфејс : M42x0.75 Length : 2.9"/7.5 cm Weight : 3.14 мл/89g Package Вклучуваат : 1x Barlow lens2xdust капи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста