• Новак
Daron во Светот Тргување 1/221 PS5404-2 Печат Б-1 Lancer Шеф Hawg Авион

Daron во Светот Тргување 1/221 PS5404-2 Печат Б-1 Lancer Шеф Hawg Авион

Оценка на стоката:
DEN 849.84

Достапност
Производот е достапен

Умре-фрлија метал со пластична база.Крила навистина flex!.Дел од Поштенски Марки колекција од Daron.Објектот Пакет Тежина : 1.0 фунти.Моделите се направени со висок квалитет умре-фрлија метал со некои делови се направени со издржлива пластика.Модели се цврсти трупот на авионот.Модели носат автентични детали од оригиналот авиони.Модели се стручно се насликани со внимание на најдобрите детали.Моделот се вистински да скала.Модели се слични по големина лесно да се соберат и да се прикаже.Модели доаѓаат со кориснички дисплеј застане.Моделите се прикажани во режим на лет.Одлично на секоја работна маса, полица или да се прикаже случај. "На Rockwell international (сега Боинг) б-1b Lancer е четири-мотор, суперсоничен, замав крило, млазен погон, тешки стратешки бомбардер.Се користи од страна на United States air force, тоа е пред се на ниско ниво penetrator.Б-1b има долга низа способност и патува на голема надморска височина со брзина на Мах 1.25, и на ниско ниво брзина на Мах 0.92. Б-1b го прослави својот прв лет на 23 декември 1974 година и стана оперативна во 1986 година со USAF стратешки воздух команда како нуклеарна бомба.Во почетокот на 1990-тите б-1b флота беше reassigned воздух борба против команда и авиони биле претворени да се користи конвенционалните и сите временски услови водени "паметни" муниција.Својата прва борба мисија се случи во 1998 година за време на операцијата "пустинска лисица" во Ирак.Во 1999 година беше повторно се распоредени за поддршка на операцијата "Сојузничките сили" во Косово.Најчесто се нарекува "коска", изведен од "б-еден", б-1b има 61 светски рекорди за брзина, носивост и растојание.Поштенски Марки Колекција претставува авијација историја од првиот лет низ денешна, опфаќа воени авиони на сите епохи, комерцијални авиони, и просторот.Поштенски Марки Колекција беше создадена со сериозен колекционер на ум како и хобисти и авионски ентузијасти.Без разлика дали сте нови или искусен колектор, Поштенски Марки модели се одличен додаток во вашата колекција и можеби искра на колектор во вас.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста