• Новак
Меѓународното здружение за ароми MYHERB Природни Органски Tulsi во Прав (Ocimum Sanctum) Светиот Василиј || Ајурведа во Прав || Зајакне Имунитетот, Метаболизмот || за Мажи & Жени - 1

Меѓународното здружение за ароми MYHERB Природни Органски Tulsi во Прав (Ocimum Sanctum) Светиот Василиј || Ајурведа

Оценка на стоката:
DEN 1053.12

Достапност
Производот е достапен

Tulasi е билка со лековити својства кои го намалите стресот и за заштита на имунолошкиот систем.Tulsi се смета за "Кралица на лековити Билки".Го подобрува Варењето, Подобрување на Метаболизмот , ви Помага да се релаксираат.Tulsi е интензивно се проучувал за своите многубројни здравствени придобивки.Тоа е најчесто се користат за да се задржи на белите дробови јасно, да го промовира удобно дишење, поддршка правилна циркулација на крвта низ организмот, и се надополнуваат една здрава тежина на план за управување.Tulsi е традиционален Индиската билка се користи во текот на вековите, а ретко да има какви било несакани ефекти, може да се користи на повеќе начини од потрошувачката на надворешна апликација и се препорачува за секојдневна употреба.Нашите Tulsi во прав е направен од најдобрите лисја, традиционалните фарми и спакувани во хигиенски услови што осигурува задржување на свежината & вкус.Tulasi е билка со лековити својства кои го намалите стресот и за заштита на имунолошкиот систем.Tulsi се смета за "Кралица на лековити Билки" Подобрува Варењето, Подобрување на Метаболизмот , тоа ви Помага да се опуштите Tulsi е интензивно се проучувал за своите многубројни здравствени придобивки.Тоа е најчесто се користат за да се задржи на белите дробови јасно, да го промовира удобно дишење, поддршка правилна циркулација на крвта низ организмот, и се надополнуваат една здрава тежина план за управување со Tulsi е традиционален Индиската билка се користи во текот на вековите, а ретко да има какви било несакани ефекти, може да се користи на повеќе начини од потрошувачката на надворешна апликација и се препорачува за секојдневна употреба.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста