• Новак
Tecpel Дигитални Anemometer AVM-702

Tecpel Дигитални Anemometer AVM-702

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Tecpel Дигитални џеб anemometer.AVM-713 anemometer е мини брзина на ветрот и ветер температурата тестер.Оваа мала тежина уред со најновиот магнетен сензор технологија, може директно да се прикажат течни кристали на воздухот брзина.Тоа е добра алатка за спортски настани, правец на мерење, навигација, HVAC и други области.Карактеристики : 12 правец на ветер бар динамичен екранот, така што на прв поглед.Брзина на ветрот во исто време се прикаже функцијата.Пет единици m / s, ft / м, си, Km / h, Јазли switch display.Максимална вредност, просек display mode.Мали и исклучителна, лесно да се носат.Бело позадинско осветлување, автоматско исклучување.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста