• Новак
JOUEUYB Аквариум Aquascape Алатки Колекции Црна, Долга Нерѓосувачки Челик Пинцети Ножици Шпатула Сметководствена, Аквариум Растенијата Алатки Бонсаи Комплет Алги Гребењ?

JOUEUYB Аквариум Aquascape Алатки Колекции Црна, Долга Нерѓосувачки Челик Пинцети Ножици Шпатула Сметководствена, Аквариум

Оценка на стоката:
DEN 551.76

Достапност
Производот е достапен

【6 во 1 Aquascape Алатки Колекции】 Оваа 6-во-1 црно аквариум уредување алатка комплет вклучува 2*10" криви ножици, 1*10" директно ножици, 1*9.8" директно пинцети, 1*9.4" криви пинцети и 1*12.6" песок, лопата. 【Одличен материјал】 Тоа е направен од цврст и висок квалитет, од нерѓосувачки челик.Нерѓосувачки челик има карактеристики на отпорност на корозија, ' рѓа превенција и издржливост.Тоа нема загадување на водата и да ги чува и здрава вода за риби. 【Уникатен дизајн 】 Според принципот на ергономски дизајн, лесно да се работи.Специјално дизајнирани деликатна чак нема да го оштети риба тенк, и нема непотребно се намали нивото на водата или не ја потопувајте во вода. 【Мулти функција】 аквариум алатка за полнење може да помогне да се намали растенија, обезбеди аквариум ставови на фондацијата камен и песок, и исто така, може да чистење на аквариум и да се отстрани нечистотијата од дното на аквариумот. 【Важни прашања】 Како аквариум растенијата tools е минијатурна дел, тоа не е погоден за децата под три години.Тоа може да се користи со родителите.Карактеристики [Премиум Квалитет] : Кован челик со одлична флексибилност и rustproof материјал, специјално дизајнирани Против пролизгување клип крајот, наместо на ставање на рацете во вода. [Минимизирање на пречки] : Овие Аквариум Растенијата Алатки може да се спречи случајно повреди на вашите водни растенија или да донесе остатоци од целиот аквариум. [Мулти-функционални] : Одлична за грижа на сите видови на аквариум растенија, чиста риба резервоарот супстрат и аквариум чакал. [Лесно да се намали] : Поради естетски дизајн и деликатна сечење на работ, аквариум купола сет е идеален за сечење од сите видови на водни растенија и може да се намали растенија во тешко да се постигне места. [6 компјутери по поставите] : Има 6 алатки за поставување за да ви помогне да работат ефикасно во чистење. [Погоден за] : Seawater или слатководни аквариуми, аквариуми, затворен градини, terrariums, болница резервоари за вода или рипка тенкови. [Производ одржување] : Производ одржување По секоја употреба, ве молиме исплакнете со вода и избришете со сува крпа. [Важни Совети] : Исплакнете ја и сува по секоја употреба.Стави ја подалеку од деца и домашни миленици.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста