• Новак
Човечкото Тело Acupoint Модел - Акупунктура Модел - HD Букви Традиционалната Кинеска Медицина Меридијанска и Acupoint Настава, Наука Колекции, Лабораториски Материјали

Човечкото Тело Acupoint Модел - Акупунктура Модел - HD Букви Традиционалната Кинеска Медицина Меридијанска и Acupoint Настава,

Оценка на стоката:
DEN 1395.12

Достапност
Производот е достапен

➤ Одлично Образование алатка ,голема за на училиште средство за учење, учење на екранот, и колекционерски предмети, исто така, ќе биде одличен прилог на вашето лабораториски материјали. ➤ Целокупната модел покажува 361 акупунктура поени и 48 надворешни акупунктура поени на меридијанска линија,пишувањето е јасна и шасија е стабилна. ➤ Моделот е погодна за учење и користење на Кинеската медицина почетници за масажа, масажа и акупунктурата. ➤ Изработени од мек, ПВЦ пластика,еколошки материјали, рачно изработени, печатење процес, фина изработка, јасни и точни acupoints.(Рака може да ротирате). ➤ Детални доволно да ги задоволи студенти, лекари или сите заинтересирани во човекот меридијани и акупунктура поени.Опис:На Кинеска акупунктура модел е идеален за настава помош.Внимателно се означени со соодветен притисок точки и меридијани на античките исцелување уметност.Тоа им овозможува на луѓето да научат информации на секоја меридијанска, знам акупунктура поени, да научат меридијани и акупунктура поени.Спецификација : Име на Производ : Меридијанска acupoint model Product материјал : еколошки PVCModel : Машки модел 50 CM (носат-отпорни и практични),Женски модел 48 CM(носат-отпорни и практични)Функција : HD букви, раката може да turn Type : Медицински Teaching Note : дозволете малку боја разлика поради различни екранот или светло на животната средина.Затоа што тоа е прирачник за мерење, производ големина има мал опсег грешка од 0,5-1cm, ве молиме обратете се на вистинскиот производ, ве молиме да се разбере.Секогаш сме биле посветени на обезбедување на најдобри квалитетни производи и услуги.Направи имате најдобар шопинг искуство.Ве молиме слободно да ни E-MAIL, доколку има било какви проблеми и прашања, ние ќе се обидеме потрудиме да ги ЗАДОВОЛАТ ВАШИТЕ ЗАДОВОЛСТВА во РОК од 24 ЧАСА.

Декларирани спецификации

Product Name:
Meridian acupoint model
Product material:
environmentally friendly PVC
Model:
Male model 50CM (wear-resistant and practical),Female model 48CM(wear-resistant and practical)
Function:
HD lettering, the hand can turn
Type:
Medical Teaching
Please allow little color difference due to different display or light environment. :
Because it is a manual measurement, the product size has a small range error of 0.5-1cm, please refer to the actual product, please understand. :
We have always been committed to providing the best quality products and services. Make you have the best shopping experience. Please feel free to E-MAIL us if there are any problems and questions, we will try our best to MEET YOUR SATISFACTIONS WITHIN 24 HOURS. :

Комплементите на стоката

Веста